Žurnál

Z lásky, s láskou, o láske…

Valentín 2022 Deň lásky

O histórii a význame sviatku všetkých zamilovaných som písala v našom blogu Od Tvojho Valentína (4.februára 2021). Nech má každý z nás rozdielny pohľad na tento deň, myslím si, že všetci veľmi dobre vieme, že láska je základ. Sila, ktorá nás často drží nad vodou. Láska  milenecká, manželská, súrodenecká, láska k deťom, rodičom. Pre mnohých je ťažké o nej nahlas hovoriť, predsa je to len naša najhlbšia, najintímnejšia emócia. Ale ako hovorí Osho (indický duchovný učiteľ):  „Človek bez lásky môže byť bohatý, zdravý, slávny, ale nemôže mať zdravú dušu, protože nevie nič o skutočných hodnotách“.

Máte problémy vyjadriť svoje city?

Deka My Love Yvonne Design

Deka Yvonne Design

Nie, nejdeme sa tu hrať na psychologickú poradňu. Ale jedno je jasné. Nie každý je zdatný rétorik. Vyjadriť svoje city býva dosť zložité. Možno aj preto, že sa vlastne pred druhým človekom takýmto vyznaním akoby „vyzliekame do naha“. Sme zraniteľní. Bojíme sa odmietnutia, nepochopenia, neopätovanej, či chladnej odozvy. Nech už je to akokoľvek, civilizácia nám dokonca aj v tomto môže byť nápomocná. To, čo sa ostýchame vyjadriť slovami, sa dá vyjadriť predmetom. Šperkom, krásnymi kvetmi, predmetom, ktorý má milovaný človek rád, či pozvánkou na romantickú večeru alebo výlet. Možností je našťastie veľa.

Aj predmety majú svoj emocionálny náboj

O tom by mohli veľa rozprávať návrhári, umelci, spisovatelia, dizajnéri, ktorí svojím kreatívnym videním ponúkajú ostatným ďalší rozmer reality, odovzdávajú ďalej svoju kreatívnu fantáziu a tak obohacujú náš svet o nový pohľad. A tak aj na Valentína vzniká veľa námetov čím obdarovať svoju lásku a spolu s ňou sa tešiť pekným chvíľkam.

Šatky Yvonne Design

Čo ponúkame tento rok my?

Dizajnérka Yvonne Vavrová sa rozhodla tohto roku rozšíriť svoju minuloročnú kolekciu atraktívnych a mimoriadne príjemných, originálnych šatiek Rómeo a Júlia, Pierka, Srdiečka a My Love o ďalšie predmety. Čo bola hlavná myšlienková niť pri tvorbe nových produktov k Valentínovi? Nemala si na začiatku pocit, že kreatívna myseľ je tu tak trošku limitovaná bežne zaužívanými symbolmi?

„Do istej miery áno, ale symbolika je jasná, čitateľná a zrozumiteľná“ – hovorí Yvonne. „Na jednej strane sa zdá, že vytvoriť nový produkt je o to jednoduchšie, ale na druhej strane nesmie človek skĺznuť do banality. Na minuloročnú kolekciu som nadviazala vytvorením novými produktami, ktoré navodzujú pocit hrejivého tepla, pohody, výnimočnosti okamihu.“

Deň, na aký sa nezabúda!

Niektoré predmety, ktoré dostaneme z lásky, radi nosíme pri sebe, alebo na sebe ako talizmamn. Máme pocit, že milovaná osoba je stále s nami. A tak menšia šatka uviazaná šarmantne okolo krku nie je len módny doplnok, ale je čímsi viac. A o tom „viac“ vieme len my sami to podstatné! K obľúbeným darčekom patria aj náramky a tak do našej kolekcie Moja láska patria aj náramky Siam a Made with love. Pri ich tvorbe som sa sústredila na tri farby, ktoré podľa mňa s hlbokým citom úzko súvisia. Biela – čistá, úprimná, jednoznačná a silná, červená – vášnivá, energická, nebojácna a priama. Ako doplnkovú som zvolila zlatú ako symbol univerzálnej lásky a zastúpenia najvyšších hodnôt. (Okrem iného sa považuje aj za najsilnejšiu liečivú farbu).Všetky tieto aspekty sme spojili do najnovšej kolekcie s názvom My love.

Láska kvitne v každom veku

Hrnček Yvonne Design

Valentín je určite pre mnohých krásny a symbolický deň. Ak sa teda chcete so svojou láskou „zachumlať“ do mäkučkej, krásnej dizajnovej deky Moja láska, počúvať pri tom krásnu hudbu, a z hrnčeka Moja láska popíjať teplé kakavko, čaj, alebo čokoľvek, čo vás zohreje, či kochať sa pohľadom na svoju/svojho milovanú/milovaného v krásnej šatke či náramku z Apropo You, sme tu pre vás. Stačí si len vybrať. Krásne vyznanie podporené nádherným darčekom môže byť tou správnou voľbou ako vytvoriť a zažiť deň, na aký sa nezabúda! A majte na pamäti, že láska kvitne v každom veku!

Lennie Maxx

Foto: Lennie Maxx, placeit.net

Počet pozretí: 1856

Pridaj komentár