Žurnál

Vianočné darčeky pod drobnohľadom – Časť druhá

Rady ako darovať Vianočné darčeky

Je zrejmé, že darček urobí radosť nielen obdarovanému, ale aj darcovi. Ako na to, aby to, čo darujete, doslova ohúrilo? Pretože nielen predmet samotný, ale aj jeho prezentácia urobí svoje. Znásobí efekt.

Rada číslo 5

Darček už máte. Tróni na stole pred Vami a vy riešite otázku, ako ho krásne zabaliť.

Môžete využiť profesionálne služby v niektorom z obchodov (v prípade, že sú otvorené). Ale priznajme si, že nám balenie často prináša radosť. Držíme darček v ruke, predstavujeme si, ako sa bude obdarovaný tešiť, ako bude pomaličky rozbaľovať krásny papier. Tá chvíľka napätia rozhodne stojí za to. Ale žijeme v dobe akej žijeme a musíme rozmýšľať ekologicky. A to neznamená nutne, že darček zabalíme do starých novín, alebo obyčajného baliaceho papiera. Čo takto recyklovať? Určite vám zostal nejaký krásny papier z minulých Vianoc. A ak sa dá aspoň polovica z neho použiť aj tento rok, je to len výhra. Nielen pre prírodu, ale aj pre vašu peňaženku. Alebo pri nákupe papiera trošku pozornejšie sledujme, či kupujeme ekologicky odbúrateľný papier. A čo je dôležité – buďte kreatívni! Nájdite si na internete návody ako zaujímavo a netradične zabaliť darčeky. Neverili by ste, čo všetko sa dá vykúzliť z kúska papiera! Určite tým všetkým vyrazíte dych!

Rada číslo 6

Askot pánska módaPri kreativite ešte zostaňme. Akýkoľvek materiálny darček je neživý predmet. Vdýchnite mu život! Ako? Napríklad aj priložením osobného priania. Samozrejme nie typu : „Všetko najlepšie k Vianociam“. Pretože takéto všeobecné želanie znie ako fráza, ktorú cez Vianoce počujeme zo všetkých kútov. Zamyslite sa na chvíľku prečo ste kúpili práve tento darček  danej osobe. Určite to má hlbší zmysel. Napríklad ste sa rozhodli kúpiť partnerovi Askot z našej ponuky. Prečo asi? Viete, že je to elegantný muž, je rád stredobodom pozornosti, je originálny a netuctový. A preto tento darček. Čo môžete k nemu ešte dodať? Napríklad prianie obsahujúce zaujímavý fakt, že práve askoty nosia a vždy nosili svetové osobnosti typu Winstona Churchilla, Jeana Paula Belmonda, Elvisa Presleyho a mnohé, mnohé svetové celebrity. A že sa rozhodne tešíte až spolu v takomto vyšperkovanom outfite spolu vyrazíte na nejakú super akciu! Cítite, ako neživý predmet ožíva do nádhernej predstavy? Fantázii, ako napísať osobné želanie, sa medze nekladú. Hlavne ide o to slovíčko OSOBNÉ!

Rada číslo 7

O tom, čo je nevhodné darovať sa popísalo veľmi veľa. Ale opakovanie matka múdrosti. Ale len stručne. Neviem, či sa nejaká žena poteší kastrólom, varechám, vysávaču a podobným „veľmi praktickým potrebám“ pre domácnosť. Samozrejme s výnimkou špecifických požiadaviek, či priamo želaní. Muž takisto nevyskočí dva metre pätnásť pri rozbaľovaní balíka s ponožkami, či papučami či spodkami. Skúste svojho partnera, či partnerku radšej prekvapiť niečím čo ho/ju presvedčí, že ste jeho/jej klenot. Má váš priateľ zmysel pre dizajnové veci? Hľadajte napríklad netradičný ruksak, ktorý osvieži jeho look. Sme tu len krátko, tak sa vyhýbajme nude a stereotypu! Je vaša žena krásny, srdečný človek, ktorý by sa doslova rozdal ochotou pomáhať a na seba potom ani nemá čas? Kúpte jej niečo, čo bude len a len jej. Dizajnovú ľadvinku Frida Kahlo, alebo parfém, náramok, krásnu hodvábnu šatku…verte, že takýto darček bude vnímať ako váš prejav záujmu o ňu samotnú. A nielen ako o osobu, z ktorej má celá rodina úžitok. Namietate, že tie hrnce si želala? To je možné, ale želala si ich preto, aby vyvárala celej rodine. Nie je to nič osobné. A tak hrnce a varechy nakúpte spolu po Vianociach.

Rada číslo 8

Dizajnový ruksakKto by nemal radosť, keď sa mu podarí výhodná kúpa. Tak je to aj s Vianočnými darčekami. Že vám to príde hlúpe, či nefér kupovať v zľavách? Tieto časy našťastie už pominuli. Zľavy u serióznych predajcov neznamenajú horšiu kvalitu a určite sa vám už stalo, že aj poriadne drahý darček sa ukázal ako nedostatočne kvalitný. Skôr sa zamyslite nad tým, či je obchod overený, dlhodobo kvalitný a seriózny. Za zľavou sa neskrýva žiadna habaďúra – obchodník chce výjsť zákazníkom v ústrety a z jeho hľadiska ide aj o to, aby sa tovar hýbal. Aby mohol doplniť sklady ďalšími, atraktívnymi vecami, ktoré sa vám môžu v budúcnosti hodiť. Ide o prirodzený kolobeh. Jednoducho win-win. Aj v našej mimoriadnej 30% zľave môžete nájsť veľa kvalitných, dizajnových vecí za atraktívne ceny. Stačí prelistovať stránky.

Rada číslo 9

Často čítame, alebo počúvame reklamné slogany : „Darujte zážitok!“ Prečo nie? Len tu platí dvojnásobne – overiť si kto zážitky ponúka a hlavne či o takýto zážitok má budúci obdarovaný naozaj záujem. Možno by ste sami radi dostali takýto dar, ale nesnažte sa  ohúriť blízkeho napríklad letom balónom, či skokom z padáka, keď viete, že dotyčný neznáša výšky, trpí klaustrofóbiou, alebo strachom z lietania vôbec. Darmo budete spievať ódy, aké je to úžasné a že to treba raz v živote skúsiť. Taký dar prináša len stres. Nič iné. Hľadajte niečo, čo NAOZAJ druhého poteší a nevyvolá mu zvieranie v žalúdku…

Rada číslo 10  Najdôležitejšia

Veci vždy zostanú vecami. Aj keď vás na chvíľku potešia. Ale ruku na srdce. Spomeniete si za tri, päť, desať rokov, aké veci ste na Vianoce dostali? Som presvedčená, že presne nie. Určite si spomeniete na pozitívne emócie, ale nie na konkrétne hmotné veci. Pokiaľ teda nedostanete vilu, jachtu, alebo auto, či motorku… samozrejme. Najdôležitejšie je urobiť si z Vianoc sviatky vzájomnej blízkosti. Byť spolu, spoločne piecť, či zdobiť stromček, veľa sa rozprávať, hovoriť o svojom živote a zaujímať sa o najbližších, smiať sa, a uvedomovať si, že toto sú tie najvzácnejšie „veci“ v živote. Tie, krásnymi emóciami nabité chvíľky, ktoré sa neopakujú. Život nie je vždy taký, akým by sme ho chceli mať. A tak si takéto momenty opatrujme ako oko v hlave, ako vzácny diamant. To je to, čo má zmysel, čo nám dáva silu.

https://www.apropoyou.sk/produkt/ascot-black-kodet/

https://www.apropoyou.sk/produkt/ruksak-matrix/

Lennie Maxx

Foto: Apropo You a Bohdan Dmytruk, Pixabay

Počet pozretí: 2082

Pridaj komentár