Žurnál

Vedeli ste, že…

Strapce

… strapce sú univerzálnou ozdobou od nepamäti?

… strapce sa stali populárnymi už v roku 330 nášho letopočtu?

….umenie tvorby strapcov dosiahlo svoj vrchol v 16. storočí v Európe, vo Francúzsku, kde vznikol nový odbor a vyučiť sa v ňom trvalo 7 rokov?

…strapce vždy boli symbolom moci, privilegovaného spoločenského postavenia a luxusu?

… sa v hroboch Egyptských faraónov našlo množstvo strapcov?

… strapce zdôrazňovali význam kráľovského, náboženského a vojenského oblečenia?

A vedeli ste, že …

…strapce boli vždy univerzálnou ozdobou bohato využívanou v mnohých kultúrach na celom svete?

– sa v Egypte a Mezopotámii, v kolíske civilizácie, nosili ako amulety na pokrývkach hlavy ako prostriedok ochrany majiteľa pred zlými duchmi?

Strapcové náušnice

Strapce sú rovnako obľúbené dnes, ako v minulosti. Stačí sa pozrieť na zopár obrázkov svetových celebrít a je vám to jasné. Strapcové náušnice, či strapcové šaty zdobia nejednu hviezdu. A tie veľmi dobre vedia, čo je efektné, čo zapôsobí, čo dodá outfitu ten správny šmrnc! Je to ako dotyk Midasa. (1) Všetko rozžiari, rozsvieti, ozvláštni. Kde všade sa s ním stretneme? Môžeme ich obdivovať ako samostatné náušnice, prívesky na náramkoch a náhrdelníkoch, ako ozdobu  tašiek, šiat, topánok, čapíc, klobúkov, na príveskoch, bytovom textile… výpočet by bol veľmi dlhý. Na strapcoch je očarujúca ich ľahkosť, sviežosť, dynamika, farebná i materiálová rozličnosť (strapcové šperky môžete vyrobiť ako z nití a priadze, tak aj z retiazok, korálikov, pierok, kože a mnohých iných materiálov). Strapcové ozdoby či šperky sú neustále in. Hodia sa ako na deň, tak i na večerné akcie. Keď sa rozhodnete obohatiť váš look strapcovými šperkami budete chic! Dodajú vám look odvážnej bohémky a pocit uvoľnenia. Tak neváhajte a ak ešte  žiadne nemáte, odskúšajte! Prežite ten pocit, ktorý vám takáto originálna ozdoba ponúkne!

https://www.apropoyou.sk/produkt/naramok-set-rudraksha/

Lennie Maxx

Foto: Lennie Maxx a Juliana Marinina, Pexels

______________________

1) Kráľ Midas, mytologická postava. Čoho sa dotkol, to sa premenilo na zlato.

Počet pozretí: 2130

Pridaj komentár