Žurnál

SILA BIELEJ

Sila bielej

Poznáte ten moment, keď sa napríklad ráno obliekate a zdanlivo automaticky na seba niečo „nahádžete“? Hlavne ide o pocit. Samozrejme, že nemáte času analyzovať prečo ste si obliekli to, či ono. Ale faktom je, že aj obliekanie a predmety, ktorými sa obklopujeme sú výsledkom nášho podvedomia, emocionálneho naladenia. Každá farba má svoju výpovednú hodnotu a veľa o nás prezradí. Je jasné, že málo sebavedomý človek si nezvolí výrazné, krikľavé, alebo dominantné farby.

Ako je to s bielou?

Biela farba je priamo stelesnením a symbolom čistoty, jasnosti a nevinnosti. Ale aj perfekcionizmu a túžby po dokonalosti. Biela je nekompromisná, chladivá, rozjasňuje. Vo feng-šuej sa biela považuje za mimoriadne silnú farbu s harmonizujúcimi účinkami a spája sa s pojmami ako je dobrota, bezpečie, porozumenie, ochrana, jemnosť a dokonalosť, či s duchovným rozmerom. Ak ste si niekedy všimli firemné logá, určite ste zaregistrovali, že mnohé silné značky veľmi radi pracujú s bielou. Napríklad také Lego, či Levi’s (v kombinácii s červenou), alebo Starbucks (so zelenou), Ford, Michelin či Gap (s modrou) atď.

Biela je nekompromisná, jasná, hrdá a mimoriadne elegantná. Akoby kričala: “Pozrite sa na mňa, som tu, mám svoj názor, svoju istotu, svoju silu.“ Nikdy ju nemožno prehliadnuť. A rozhodne patrí k letu a pocitu slobody. Dizajnérka Apropo You prišla s odvážnou myšlienkou ešte viac podčiarknuť a znásobiť silu bielej a vytvorila atraktívny ruksak a ľadvinku Frida Kahlo. A práve spojením mimoriadne silnej osobnosti mexickej maliarky a posolstva, ktoré v sebe nesie biela farba, vytvorila pôsobivý artefakt, ktorý upúta zrak, zaujme, prekvapí a o majiteľovi, či majiteľke vyšle jasnú správu. Som osobnosť s vyhranenými názormi a viem, čo chcem. Takže, nebojme sa hrdej a krásnej bielej! Využime jej silu a nadčasovosť.

Lennie Maxx

Ruksak : Frida Kahlo, ©Yvonne Design

Foto: Zuzana Zúbriková pre  ©Apropo You

Počet pozretí: 3050

Pridaj komentár