Žurnál

RÚŠKONOSENIE

Sme v tom všetci. Nosíme rúška, žiaľ nie z dôvodu nejakého módneho trendu, alebo štýlu, ale z nutnosti. Nutnosti ochrániť svoje zdravie a zdravie ostatných. Aj keď, priznajme si, ani rúška neostávajú bokom módnych návrhárov a často sú veľmi zaujímavým doplnkom.

Ale čo je najpodstatnejšie? Nie akú farbu, tvar, či dizajn rúško má, ale ako ho nosíme. Určite ste si všimli, že medzi nami behajú aj rozliční „experti“ a rúško je pre nich nestráviteľným artefaktom. Zatiaľ čo väčšine je jasné, že rovnako ako ústa musí byť zakrytý aj nos, pretože inak  rúško stráca svoj význam. A predsa sa nájdu „rebeli“…

„Nosáči“ – zásadne im nos spod rúška trčí von. Bohvie, či sú takí pyšní na túto časť svojho tela a ani za svet ju nechcú pred zrakmi ostatných zakryť.  No uznajte, aká by to bola ujma!!!

„Machri“ – rúško síce majú, ale zásadne pod bradou. Nebudú sa predsa skláňať pred oficiálnym diktátom.

„Pionieri“ – rúško nosia na zápästí voľne sa hompáľajúce a akoby v pozícii stand by. Akoby vždy pripravení pionieri.

Nech je to tak či onak, rúško má zakrývať ako ústa , tak aj nos. Či sa nám to páči, alebo nie. Nejaký čas to musíme vydržať. A tak si to rúškonosenie snažme spríjemniť ako sa len dá a to správnym nosením a výberom z pestrej ponuky atraktívnych dizajnov a kvalitného materiálu, buďme hraví a nájdime si rúška, ktoré nám ladia s outfitom, alebo také, ktoré nám zdvihnú náladu a napriek všetkému vnesú trochu svetla do našich skúšaných duší.

Lennie Maxx

Foto: ©Tobias Bomm

Počet pozretí: 3480

Pridaj komentár