Žurnál

Rúškolíčenie

 

Je pravdou, že nám súčasné nosenie rúšok zakrýva väčšinu tváre. Ale predsa len to najdôležitejšie vidieť! Oči. A ako sa hovorí – oči okná do duše. Ale než sa budeme venovať očiam, poďme na líčenie pod rúškou trochu väčším oblúkom.

Čo je teda dôležité, keď nosíme rúško? V prvom rade dôkladná starostlivosť o pleť. Keď snímeme rúško – dôkladne čistiť, hydratovať, dopriať pokožke tváre to čo jej patrí. Rúško predsa len zabraňuje vzduchu a vlhkosti ich prieniku v plnom rozsahu, tak na to musíme myslieť. Pred nasadením rúška netreba zabudnúť na niekoľko vecí. Dôkladná hydratácia očného okolia spojená s krátkym poklepkávaním, aby sa krém čo najlepšie vstrebal. Následne môže prísť na rad použitie concealeru, čím zakryjem prípadné kruhy a zjednotíme farbu pleti a použitie ľahkého mejkapu. Tiene je dobré voliť s citom a vkusom. Menej je v tomto prípade určite viac. Všimli ste si, že pri nosení rúšok sa špirála viac otláča a zanecháva neželané stopy pod očami? Je to tým, že rúško predsa len vytvára mierny tlak na líca a špirála sa viac dotýka okolia očí. Preto je praktickejšie použiť špirálu len na vrchné mihalnice.

 

Ak predsa len trváte aj na nalíčení spodných mihalníc určite by som volila vodeodolnú maskaru. Ale praktickejšie je veľmi jemne zvýrazniť dolné mihalnice len slabučkou hnedou či čiernou linkou. Horné viečko si ale môže dopriať „hody“. Ak si dokážete namaľovať efektnú tenšiu či hrubšiu linku, môžete dosiahnuť veľmi pekný efekt. O tom, že aj obočie si žiada zvýraznenie ani netreba hovoriť. Mejkap je možné zafixovať transparentným púdrom. Aj keď sme sa pri líčení v súvislosti s rúškami vrhli na oči a očné okolie, netreba to preháňať, aby sme nedocieli efekt Adam’s Family!

 

A čo s perami? Tie sú bohužiaľ skryté. Ale v každom prípade hydratujte! Balzam na pery treba mať neustále so sebou a viackrát za deň im dopriať vlahu. V súčasnosti existuje nepreberné množstvo balzamov na pery aj mierne kolorovaných, takže perám dodávajú nielen lesk ale aj príjemný nádych farby. Kozmetické firmy ale ponúkajú aj niekoľko rúžov, ktoré sa podľa ich reklamných sloganov neotláčajú. Takže skúste, otestuje nanečisto. Pretože slepo veriť sa nemusí oplatiť a rúž  môžete mať napokon nielen na perách, ale aj všade okolo. A s výzorom „upatlaného“ dieťaťa asi nechcete okúzľovať okolie. Navyše škvrny od rúžu sa ťažko odstraňujú a mať zarúžované rúško, nie je veľmi sexi.

 

Ja viem, možnosti sú teraz obmedzené, ale aspoň si naša pleť trochu oddýchne a vy sa môžete zdokonaliť v líčení očí. A to nie je na zahodenie…

 

 

Lennie Maxx

Foto: © Vivienne S. a Lennie Maxx

Počet pozretí: 3602

Pridaj komentár