Žurnál

Môže za to Beethoven

Zdroj foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Beethoven.jpg

Čo všetko neurobíme preto, aby sme sa zapáčili ľuďom, o ktorých máme záujem! Vedel o tom svoje aj geniálny hudobný skladateľ Ludwig van Beethoven. Jeho láska a obdiv k istej Therese Malfatti ho priviedla k nápadu, ktorý sa potom stal vychyteným trendom. Na návštevu jej rodiny, na ktorej sa chystal požiadať ju o ruku, sa potreboval vyfintiť a tak vymyslel, že ozdobí svoj oblek nádhernou saténovou šatkou. /Asi bol skutočne veľmi zaľúbený, pretože okrem perfektného fyzického vzhľadu mal pripravenú aj novú skladbu Pre Elišku/.

Beethoven sa rozhodne vymykal z vtedajších škrupulóznych trendov a jeho outfit práve vďaka novému prvku – saténovej šatke – nemal chybu! Bol originálny, neprehliadnuteľný, napriek tomu sofistikovaný a elegantný.

Zdroj foto: https://alchetron.com/Therese-Malfatti

Lenže! Ako to už niekedy býva, veci sa zamotali. Krásne predstavy o tom, ako ohúri nevestu a jej otca novou skomponovanou skladbou a perfektným výzorom zlyhali. Pán domu, aby si uctil vzácnu návštevu,  pripravil pre hostí silný alkoholický nápoj. Traduje sa, že Beethoven neodhadol silu nápoja a tak nielen, že sa nepredviedol v plnej kráse, ale nebol ani schopný zahrať svoju novú skladbu. O tom, že by dokonca požiadal o Theresinu ruku, už nemohlo byť ani reči!

Našťastie pre milovníkov krásnej hudby sa zachovala Beethovenova skladba Pre Elišku, ktorá sa neskôr stala najhranejšou skladbou vôbec. A navyše! Beethoven sa stal priekopníkom nosenia saténových šatiek – nového módneho trendu, ktorý neskôr s plnou vážnosťou prebrala aj britská kráľovna, kráľovský dvor a vyššie spoločenské kruhy. V neskoršom období aj  viaceré slávne osobnosti. Ale o tom až v následujúcom blogu.

Počet pozretí: 3065

Pridaj komentár