Žurnál

Kto vlastne si?

Kto vlastne si? | Apropoyou.sk

Určite sa vám to už stalo. Sú rána, keď sa na seba pozriete do zrkadla a nad vašou hlavou sa začne vznášať priam fyzicky zhmotnená otázka: Kto vlastne si? Dnes Ťa nepoznávam… Áno, sú také dni a niekedy sa s tým nedá takmer nič urobiť.

Ale väčšinou sme s našou identitou viac menej spriatelení. Aj keď možno nie vždy istí sami sebou. Hľadáme sa. A aj výber šiat a doplnkov o nás veľa prezradí. Akú máme náladu, čo je pre nás vzhľadom k ostatným dôležité komunikovať, čo sa nám páči a čomu dávame prednosť.

Poďme sa dnes pozrieť na bižutériu a šperky ako na skvelý prvok, ktorý dotvára váš vzhľad a vyžarovanie. Mnohí ľudia sa ťažšie orientujú v tom, čo im svedčí, preto sa inšpirujú rozličnými osobnosťami, alebo trendami. Na tom nie je nič zlé. Ale je fajn, ak si človek ujasní niekoľko skutočností.

Napríklad, keď si viete s istotou odpovedať na otázku svedčí mi viac zlatá, alebo strieborná farba, šperk, tón. Jeden malý trik ako to zistiť. Priložte si na zápästie zlatý kov a potom strieborný. Väčšinou viete veľmi rýchlo posúdiť či sa k tónu pleti hodí jedna či druhá farba. Obvykle zlatá viac korešponduje s tmavším typom pleti a svetlá pleť si dobre rozumie so striebrom. Tak to je len taký malý testík. Pri posudzovaní vhodnej farebnej škály, ako napokon pri mnohých iných veciach, rozhoduje feeling, pocit. Môže sa stať, že síce vidíte, že vám viac sedí napríklad zlato, ale vy máte chuť na striebro. Neobmedzujte sa! To je len malé vodítko v neistote, v ktorej sa môžete z času na čas ocitnúť a nemáte pri sebe nikoho, kto by sa na to pozrel inými očami.

Počet pozretí: 2993

Pridaj komentár