Žurnál

Fíha! Ty si šikovná!!!

Pamätám sa na to ako dnes. Obidve moje dcéry mali radi, keď som im pred spaním spievala, čítala rozprávku alebo im niečo príjemné hovorila. Môj repertoár, pokiaľ ide o pesničky,  nebol veľmi široký a často som dávala k dobru osvedčené “songy”, ktoré sme ako decká spievali v autobuse v rámci školských výletov. A tak som jedného večera spustila osvedčený odrhovák Čerešničky, čerešničky čerešne. Dcéra spozornela a spokojne sa zavrtela. Prišiel čas na hudobnú produkciu. Tóny v mojej interpretácii sa hladko linuli k ušiam mojej dcéry. Čerešničky, čerešničky, čerešne, vy ste sa mi rozsypali na ceste…Po týchto slovách sa jej tvárička mierne zachmúrila. Evidentne sa jej nepáčilo, že sa stalo niečo, čo sa nemalo. Ale naďalej pozorne počúvala. Tak som  pokračovala. „…kto vás nájde, kto vás pozbiera, ja som mala včera večer frajera…“ Odrazu sa mimika jej tváre zmenila, tvár rozjasnila a s úprimnou radosťou a šibalsky zvolala:“ Fíha! Ty si šikovná!“ Čo na to povedať? Na moment ma to odrovnalo a pobavilo.

Dodnes mám odložený spevníček, ktorý už pre moje deti, zostavila moja mamina, (ktorá mimochodom veľmi pekne spievala). Vždy keď sme niekam cestovali autom zvykli sme si zaradiť do programu aj chvíľky s pesničkami. Boli to super momenty, kedy nás neohlušovali mega hity z rádia pusteného na plné pecky, ale kedy sme sa skvele bavili, smiali sa na tom, kto ako falošne zanôtil a kto si dokázal presadiť čo sa bude spievať a prečo. Odborníci by  určite dokázali identifikovať pozitívny dopad spevu na detskú psychiku, vplyv zvukových vibrácií blízkej osoby na mentálnu pohodu a zdravie. Ale to každá dobrá mamina vie. Čím viac osobného kontaktu, čím menej techniky, ktorá nás síce dokáže suplovať, ale rozhodne nie nahradiť, tým lepšie. Tým viac sa utužuje vzájomné puto a základ pre krásne spomienky na detstvo. Je jasné, že žiadna mamina neberie večerné spievanie svojim deťom ako prípravu na Super star. Ale o to viac je to hodnotnejšie, úprimnejšie. Veď s každou pesničkou preniká k dieťaťu more materskej lásky a pohody.

Milé maminky, ďakujeme vám za každú chvíľku, ktorú nám nezištne venujete, za každú pesničku, rozprávku. A aj keď to deti nie vždy dajú úplne najavo, je jasné, že ste náš oporný stĺp a životná istota, tá najcennejšia hodnota a ten najvýznamnejší človek. Všetko najlepšie ku dňu matiek!

A aby aj Apropo You potešilo naše milé mamy ponúkame až do 8. 5. 2021  50% zľavu na vybraté, krásne letné, veľké a ako vánok ľahučké šatky. Stačí si len vybrať a dodať svojmu outfitu nový, jarno-letný look.

Lennie Maxx

Ilustračné foto:  Andrea Piacquadio , Pexels

Počet pozretí: 3170

Pridaj komentár