Žurnál

Chirurg v divadle a babuška v uliciach

Leto nám definitívne zamávalo na rozlúčku. Tí, ktorí sa na dovolenku dostali a odvážili sa vycestovať, si už len listujú v spomienkach, či fotografiách a tí ostatní sa tešia , že snáď budúci rok… Ale nebuďme sentimentálni. Vrhnime sa do života plnou parou! Čo nás čaká? Nielen pochmúrne, upršané počasie, ale aj vysvietené výstavné sály plné krásnych umeleckých diel, alebo fascinujúce prítmie divadelných sál a príbehy plné zábavy, ale aj úvah na zamyslenie. Sú to zvláštne okamžiky, keď v sále utíchne vrava, svetlá zhasnú a na javisko postupne prichádzajú postavy vytvorené spisovateľmi, autormi divadelných hier a ktoré, napriek tomu, že sú fiktívne, nám majú veľa čo povedať, akoby odrazu vplávali do našich životov a na chvíľku nás dokážu odpútať od toho, čím v realite žijeme. Zvláštny pocit, zavŕtať sa do kresla, vypnúť mobil a nechať sa opantávať slovom, hereckou akciou, svetlom, hudbou…jednoducho si dopriať mentálnu maškrtu. A bonus navyše – rozhodne z nej nepriberieme!

Od rúška k šatke

Elegantné dizajnové rúško

Jediné, čo nám snáď môže trochu kaziť dojem, sú rúška, ktoré musíme mať stále na tvári. Ale taká je realita a nemá zmysel o tom príliš meditovať. Mnohí sme si na ne už tak zvykli, že nám to ani nepríde. Ale ak predsa len chcete povýšiť svoj umelecký zážitok z divadla či výstavy, vyberte si taký odev, ktorý vám navodí slávnostnejšiu atmosféru a k tomu patrí aj  dizajnové rúško. Tiež kus umenia na malom priestore. Určite už máte plné zuby banálnych, nudných, alebo jednofarebných dizajnov. Nemáte chuť cítiť sa v divadle ako chirurg v nemocničnom rúšku na ústach.  Stačí si len vybrať farbu, dizajn, emóciu v našej ponuke rúšok. Verte, že vďaka dizajnovým rúškam vás určite vás budú vaši známi obdivovať. Máme to odskúšané a mnohonásobne potvrdené.

A keď už plní zážitkov pôjdete chladnými ulicami domov, určite Vám príde vhod niektorá z nádherných a príjemných šatiek a šálov, ktoré Vám ponúkame na našich stránkach. Stačí si  len šatku, či šál omotať okolo hrdla, alebo v duchu najnovších svetových šatkových trendov naaranžovať okolo hlavy na štýl Babuška a ste absolútne in!

Babuška šatka

 

Lennie Maxx

Fotografie: Kimiya Oveisi – Unsplash, Lennie Maxx a Zuzana Zúbriková

Počet pozretí: 2327

Pridaj komentár