Žurnál

CHCEM BYŤ AKO MOJA MAMA!

Zdroj  foto: © Adobe Stock

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké články vychádzajú v novinách a časopisoch na tému matky a dcéry? Človek  väčšinou nerobí nejaké zásadné analýzy, ale keď sa niečo notoricky opakuje, tak sa musíte zamyslieť. Koľkokrát ste si prečítali článok s názvom : „Nechcem byť ako moja matka!“ s takmer hejterským podtextom? Ja som bohužiaľ na takéto články narazila veľakrát. A zarážajúce je, že boli publikované prevažne v časopisoch určených ženám! A autorkami boli…kto iný ako ženy, novinárky. Priam  paradoxná situácia.

Je pochopiteľné, že nikto nechce byť len púhou kópiu niekoho iného, aj keď by malo ísť o vlastných rodičov. Ale o to, aby sme boli originálnymi osobnosťami sa musíme postarať každý sám. Zabúda sa ale na jeden dôležitý fakt. Kto nás najvýznamnejším spôsobom formuje už od narodenia, kto nám poskytuje bezpodmienečnú lásku, ochranu, venuje nám čas, energiu, prežíva s nami všetky naše úspechy či prehry, trávi s nami dlhé hodiny pri učení, pri posteli, keď sme chorí, prebdie stovky nocí, ale aj otvára brány sveta, ukazuje cestu, profesné možnosti, posúva správnym smerom a NIČ za to neočakáva? Žiadne poklepkávanie po ramene a hlasné zvolania nehynúceho obdivu?! Keby ženy boli mužmi určite by už dávno vznikli stovky tabuliek a štatistík koľko desiat, obedov, či večerí  deťom za tie dlhé roky nachystali, koľko rodičovských stretnutí  museli pretrpieť, koľko návštev u lekárov absolvovali a pod. Nič proti mužom, ich sviatok sa len blíži. Takže tejto téme sa budem venovať ku Dňu otcov. Ale všetko, čo mamy robia, robia nie kvôli štatistikám či vlastnej sebarealizácii, ale kvôli tomu, čo je ich živote  najvzácnejšie – a tým sú ich deti.

Sama som mama dvoch dcér a mám neobyčajne skvelú mamu. Starostlivú, empatickú, originálnu, modernú, emancipovanú, vzdelanú, má zmysel pre humor, ale vie byť aj kritická. Je aj skvelou babičkou a svokrou. Verím, že som si do života odniesla všetko podstatné a vzácne z jej osobnosti a postupne to odovzdávam aj  mojim dcéram. Takže rozhodne nikdy by som sa nestotožnila s vyhláseniami typu: „Nechcem byť ako moja matka!“. S absolútnou istotou a hrdosťou môžem vyhlásiť : CHCEM BYŤ AKO MOJA MAMA! Pričom viem, že ja som ja, svojbytná osobnosť, že zostávam sama sebou a z mamy mám to najdôležitejšie a najvzácnejšie. A som presvedčená, že takto to má aj väčšina detí. Väčšina z nás sa môže hrdo hlásiť k najväčšej hodnote a istote svojho života a tou je mama.

Naše zlaté maminy – VŠETKO NAJLEPŠIE ! Máme vás radi a verte, že vieme, čo pre nás robíte a čo pre nás znamenáte!

Počet pozretí: 3337

Pridaj komentár