Žurnál

Ako sme to nevzdali II.

Hovorí sa: Keď je niečoho veľa, tak je toho príliš! Áno. Všetci sme už mali plné zuby nariadení, stresov z Covidu, spoločenskej izolácie, obmedzení. Žiaľ Covid tu už s nami bude stále, ale vďaka istým opatreniam sa predsa už len dá žiť ako tak normálne. Všetko sa pohlo. Cestovanie, voľný pohyb, osobné stretnutia, komunikácia zoči voči. A znovu vyplávala na povrch chuť sústrediť svoju pozornosť aj na iné veci ako na rúška. Konečne!

 

Legíny a tie ostatné …

Čo môže vyjadrovať túžbu po zdravom pohybe lepšie ako legíny! Nielenže reprezentujú ilúziu zdravia, sily a energie, športového ducha, ale sú aj skvelým módnym prvkom aj v bežnej móde. Hlavným krédom Apropo You je kreativita a inovácie, vyznávame silu a energiu farieb a originálnych dizajnov. Preto sme sa s veľkou chuťou vrhli aj na legíny a z množstva pôvodných dizajnov ponúkame niekoľko aj na našej stránke. Netradičné dizajny zaujali nielen na Slovensku, ale aj vo svete, už aj počas fotografovania (naša spolupracovníčka, modelka Silvia pre nás atraktívnym štýlom – okrem šatiek  – nafotila legíny na horúcej  Sri Lanke, Vivienne zasa v Španielsku.) Všade sa stretali so záujmom. Nezostali sme len pri legínach, ale značka Yvonne Design prišla aj ďalšími atraktívnymi predmetmi – ruksakmi, osuškami, dekami, obalom na notebook a ďalšími predmetmi. Celkovo ide o 21 pôvodných dizajnov.

 

Na šperky sme nezabudli

Tak ako nám počas Covidu stačili pyžamá a domáce oblečenie, tak teraz sa  o to viac môžeme vyšantiť aj s doplnkami – napríklad  šatkami, alebo šperkami. Sekcia šperky nie je v rámci nášho e-shopu dominantná a ani nie je našim zámerom, aby sa taká stala. Šperky (dámske i pánske) sú vyrábané ručne, podľa originálneho kreatívneho nápadu dizajnérky (Lennie Maxx Jewelry). Nie sú dovážané a znovu predávané. Ide o originálnu, pôvodnú tvorbu. Sú netradičné či už využitím a kombináciou materiálov, či témou. Doteraz sme prezentovali na stránke niekoľko šperkových tém a inšpirácií. Radi tvoríme s polodrahokamami (achát, tigrie oko a pod.), prírodnými materiálmi – drevo, kokosové drevo, ale aj sklo, kov, brúsené pokovované korálky, kovové prívesky, polymérové hmoty, koža. Inšpirácia osobnosťou Frida Kahlo dopĺňala originálne návrhy Yvonne, Design, ktorý vytvorila a realizovala v rámci legín, ruksakov, obalov na notebook a šatiek. Atraktívnou témou je pre nás aj steampunk. Veríme, že vám prinášajú radosť a spestrenie outfitu.

 

Blogy – virtuálna kaviarnička Zlaty dotyk

Od nášho vzniku sme sa vám snažili spríjemniť  a spestriť „pobyt“ na našej stránke zaujímavými článkami – blogmi. Celkove ste si u nás mohli prečítať 72 blogov. Prvý, (aj keď dámy majú prednosť), bol venovaný pánom. Blog s názvom Páni, nosiť, či nenosiť? nazrel do dávnej, dávnej minulosti a šiel po stopách fenoménu pánskeho šperku. V poslednom (v roku 2022) s názvom Mindfulness Vianoce sme sa pozreli na Vianoce z iného uhla ako je obvyklé. A ak sme sa od začiatku snažili blogmi prepájať produkty, ktoré ponúkame, so zaujímavými témami,  tak neskôr sme vám ponúkli oveľa širší diapazón tém, tak aby ste pri čítaní mali pohodu. Snažili sme sa vytvoriť  virtuálnu kaviarničku, kam prídete a ku káve a nejakej drobnej sladkosti, pomyselne otvoríte stránku časopisu, alebo knihy a nalistujete si čo to o významných osobnostiach, cestovaní, o tvorbe, farbách, príbehoch slávnych značiek, či špecifikách niektorých národností a mnoho ďalších tém. A zároveň sa mohli potešiť krásnymi fotografiami.V tejto línii budeme určite pokračovať.

Z vašich reakcií vieme, že vás naše blogy bavia. Preto sme pripravili publikáciu s názvom Veľké maličkosti, ktorá vychádza z našich blogov. Knižka je rozšírená o ďalšie témy a pohľady nielen na módu, ale aj život a udalosti, ktoré sme prežívali. Vyjde najskôr v elektronickej podobe v prvej polovici roka 2023. Neskôr plánujeme jej vydanie v tlačenej forme.

 

Naši spolupracovníci

Na kreatívnej energii je úžasné, že je s vami stále. Prepadne vás aj v najneočakávanejších chvíľkach, nedá vám ustrnúť na jednom mieste a pri jednej myšlienke. Niekedy vás vtiahne do víru a “vcucne” vás ako tobogán, ktorým letíte obrovskou rýchlosťou. Keď vás na konci “vypľuvne”  zažívate eufóriu. A máte to! Novinku, nápad, riešenie. Najlepšou korekciou a zrkadlom sú na tejto ceste najbližší spolupracovníci, ktorí sa na váš výtvor pozrú svojimi očami a poskytnú potrebný feedback. Sme šťastní, že na našej ceste s nami príležitostne, či pravidelne kráčajú fotografky, modelky  a expertky na sociálne siete Zuzka, Vivienne, Silvia, fotograf a model Tobias, fotograf Ľubo, support team Janči a  Viliam, marketingový odborník Imro so svojim teamom, model Pišta, krajčírky Jana a Janka a ďalší. Sú vlastne tými, ktorí sa o našich zámeroch a aktivitách dozvedajú ako prví a prví ich aj otestujú. Poskytnú svoj názor. Ich vernosť a postrehy si mimoriadne ceníme.

 

Drobnosti na záverHodvábna šatka turban

Už len malá rekapituálcia činností, ktoré sa viažu na Apropo You. Vytvoriť a prevádzkovať e-shop znamená aj priebežnú tvorbu fotografií. Musíme priznať, že fotografovanie patrí k našim ďalším obľúbeným činnostiam, aj keď ide o veľmi náročný proces ako na prípravu, tak aj na realizáciu. Nestačí nám len tak “hocičo.” Naše produkty a modelky a modelov v nich sme fotili ako v interiéroch, tak exteriéroch na Slovensku aj v zahraničí (Sri Lanka a Španielsko). Veľa práce a sústredenia, ale aj zábavy a radosti. Dňa 13.4.2020 sme pustili do sveta prvý newsletter a od začiatku po dnešok si našu tvorbu všimli aj médiá – RTVS (televízne aj rozhlasové relácie – Nočná pyramída, Dámsky magazín), printové médiá (Slovenka a Auto-moto revue).

 

Ktosi múdry povedal: “Kreativita nie je koníčkom. Je to spôsob života.” A my veríme, že nás kreativita nikdy neopustí, že nám vždy dodá silu vytvárať pre vás zaujímavé a atraktívne, či už materiálne, alebo duchovné “produkty”. Že vás, tak ako aj nás, bude naša spoločná cesta baviť, že budeme naďalej spolu komunikovať.  Nevzdali sme to a veríme, že sa  nevzdáme! Držíme si palce!

 

Lennnie Maxx a Yvonne Nico

Titulná koláž: ©Yvonne Nico

Fotografie pre Apropo You: © Zuzana Zúbriková, ©Silvia Larikenta, ©Ľubo Práger, ©Vivienne Solei, ©Lennie Maxx, ©Yvonne Nico, ©canstockphoto, placeit.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počet pozretí: 453

Pridaj komentár