Žurnál

Ako na Vianočné darčeky, alebo dobrá rada nad zlato!

ČASŤ PRVÁ

Vianoce vždy boli a budú najväčším sviatkom. Ale aj časom hektického zháňania darčekov. Všetci máme okolo seba ľudí, na ktorých nám mimoriadne záleží, ktorých milujeme a s najväčším potešením aj obdarujeme. Lenže… tu vstupuje do hry veľa nástrah. Vyhnúť sa im, je výborná šanca na úspech. Veď pri nákupe si v duchu predstavujeme, ako bude obdarovaný/á reagovať. Poteší sa? Naozaj darček ocení? Bude mu k niečomu?

Návod na úspech

Určite ste už všetci zažili moment, kedy ste dostali darček, po ktorom ste ani veľmi netúžili a ani vám k ničomu vlastne nebol. Samozrejme sklamanie ste nemohli dať najavo, aby ste neurazili city toho, kto vás obdaroval. Vedeli ste, že vás chcel potešiť a určite si dal námahu vás niečím prekvapiť. A tu sme pri podstate veci. Pri tom NIEČOM. Dnes sme už natoľko zavalení vecami, že málokto potrebuje NIEČO. Niečo navyše, niečo čo mu zapratáva priestor v byte, niečo, s čím nastanú len problémy, pretože neviete čo s tým a kam s tým.

Rada číslo 1

Obdarovať blízkeho človeka znamená poznať ho. Citlivo vnímať – a to dlhodobo – čo má rád, čo ho poteší, aké veci sa mu páčia, alebo čo rád robí ( v prípade zážitkových darčekov). Ak ste dobrý pozorovateľ a empatický človek, ani nemusíte robiť hĺbkové analýzy a „nenápadné“ sondy. V tom prípade už dlhodobo viete, akým smerom sa pri nákupe uberať. Ak predsa len váhate, neotáľajte a spýtajte sa. Nič na tom nie je. Opýtajte sa, so šarmom sebe vlastným, aby vám dotyčný urobil malý (alebo aj veľký – záleží na vašom budgete) zoznam darčekov, ktoré by ho naozaj potešili. Prípadne, čo potrebuje a čo by ocenil. Moja babička a maminka často citovali jedno české príslovie: „Líná huba, holé neštěstí!“ Opýtaním sa, zároveň prejavujete svoj záujem o potreby a túžby  budúceho obdarovaného. A nezabudnite informovať aj druhú stranu, čo by sa zasa páčilo vám. Tým je terén jasný a prehľadný!

Rada číslo 2

O čo tu vlastne ide? Podstatou Vianoc však nie sú darčeky. Je to čas, ktorý v intenzívnejšej miere myslíme na svojich milovaných, na čas, ktorý chceme s nimi byť. Rozprávať sa s nimi, ísť na spoločnú prechádzku, posedieť pri jednom stole, cítiť pozitívne vibrácie z ich blízkosti. Preto vydajte zo seba to najcennejšie – vašu sústredenú pozornosť (odložte mobily, nemusíte v jednom kuse vedieť čo sa kde vo svete šustne). To, čo je vo vašom živote najpodstatnejšie, sú vaši blízki. A tí sú teraz vo vašej bezprostrednej blízkosti. Oni si zaslúžia vaše celé ja!

Šatky a šály - Tip na Vianočný darček

Šatky z Apropo You

Rada číslo 3

Keď už kúpite vhodný darček, napríklad krásnu šatku z Apropo You, pridajte k nej čosi zo seba. Pozrite si napríklad návod (internet je toho plný) ako takúto šatku uviazať. Naučte  sa zo dva tri spôsoby a keď si obdarovaný šatku rozbalí, predveďte mu/jej, ako ju inšpiratívne viazať na niekoľko spôsobov. Takýto darček mnohonásobne stúpne na cene, pretože okrem vecnej podstaty ponúkne „nadštandart“ vo forme dobrej rady a návodu ako z jednej veci vyčarovať rozličné varianty. Zároveň upútate pozornosť a zaujmete celú spoločnosť. Prejavíte sa ako premýšľajúci a kreatívny človek, ktorý ponúka VIAC ako len hmotnú vec.

Rada číslo 4

Kupujte menej darčekov. Čudná rada? Ani nie. V mnohých ohľadoch takmer nutná. Zamyslite sa. Potrebujete dostať 5 párov ponožiek, 2 svetre, 3 páry rukavíc a ďalších vecí? Nepretekajú vám náhodou skrine tak, že oblečenie doslova tlačíte do poličiek? A nemôžete si takéto veci hocikedy cez rok kúpiť aj sami? Sústreďte sa na originálnu myšlienku a kvalitu. Radšej jedna vec, ktorá očarí a dobre poslúži, ako „haldy“ bežných vecí. Viete napríklad, že vaša dcéra rada cvičí a má rada originálne a netuctové legíny. Dajte si námahu a dôkladne prehľadajte internet až nájdete také, pri ktorých sa vám zatají dych a poviete si: „Toto je ono! Toto by si moja dcéra určite rada obliekla na cvičenie!“ Že je to finančne náročnejšie? Kvalita sa rozhodne prejaví! Každému sa páči iný štýl a tak treba poznať obdarovaného tak, ako sme to napísali v Rade číslo 1. Ak budete hľadať to, čo inde nie je, skúste kliknúť sem.

Leginy Filmuška - Tip na Vianočný darček

Legíny Filmuška

Pokračovanie v ďalšom blogu.

Lennie Maxx

Foto: Anton Belitskij, Pexels a Ľubo Prager

Počet pozretí: 1823

Pridaj komentár